Category

News
Nuk ka rëndësi nëse ballkoni juaj është i vogël, edhe ai mund të kthehet në një ambient të bukur në të cilin mund të shijoni pasditet tuaja. Dihet që ballkoni është pjesa më e këndshme e apartamentit dhe një vend ku shpesh shplodhemi. Kur ke një ballkon të bukur plot ngjyra, të ngrohtë e mikpritës,...
Më shumë
Vetëm një orë stërvitje në ditë mund të përgjysmojë rrezikun e goditjeve në zemër. Sipas studimeve të fundit një orë ushtrime të moderuara janë të mjaftueshme për të pasur një jetë të shëndetshme. Ushtrimet ndihmojnë në  uljen e tensionit të gjakut dhe përmirësojnë qarkullimin e tij. Studime të shumta sugjerojnë se edhe ushtrimet e thjeshta...
Më shumë
Një shtëpi nën tokë? Në ditët tona  çdo gjë është e realizueshme. Për të gjithë ata që janë në mbrojtje të natyrës dhe hapësirave me gjelbërim, kjo formë për ndërtimin e shtëpisë është forma më e mirë.  Dhe ndërsa flasim për shtëpi nën tokë nuk po flasim për bunkerë por për rezidenca të mahnitshme banimi....
Më shumë
Nëse jeni në kërkim të një mënyre për tu dobësuar ndiqni hapat që ne ju këshillojmë mjafton të keni vullnet. Shumë persona në mënyre të vazhdueshme dhe pa sukses provojnë dieta dhe mënyra nga më  të  ndryshmet. Ekspertët këshillojnë të hani së paku një mollë  në ditë e cila është e pasur me fibra dhe ndikon...
Më shumë
Kërkoni të mbeteni në trendin e sezonit? Kërkoni një ngjyrë femërore  për t’i dhënë një pamje të gjallë veshjeve tuaja dimërore dhe ambientit ku jetoni.  Lejlaja është nuanca e duhur për ju. Jemi në 2018 dhe pasarelat e modës janë veshur nga nuanca “in” e këtij sezoni.  Nëse flasim për lejla, flasim për një lejla...
Më shumë
Një shtëpi e zbukuruar për festa krijon një ambient të ngrohtë dhe familjar duke i përfshirë të gjithë në këtë atmosferë. Po kush tha që ky zbukurim duhet të përqëndrohet vetëm tek dhoma e ndenjes ?  Mos e humbisni mundësinë për të dekoruar edhe tualetin si një zonë tjetër e shtëpisë e cila kërkon vëmendje. ...
Më shumë
Në prag të festave jemi gjithnjë duke kërkuar për  aksesorët të cilët janë të duhurit për të krijuar në ambientin e shtëpisë  atmosferën që ne dëshirojmë për ta ndjerë sa më shumë këtë perjudhë të bukur të vitit. Ndërsa kemi vendosur pemën e Vitit të Ri, çorapet pranë oxhakut, jastëkët e ndryshëm zbukurues dhe pasi...
Më shumë
Gjithnjë dhe më shumë përditshmëria jonë po na tregon se termoizolimi është një  domosdoshmëri për shtëpitë tona. Në kohën kur çmimi i energjisë elektrike po rritet, rezervat e lëndës drusore po pakësohen si rrjedhojë e prerjeve pa kriter,  përdorimi i bombulave të gazit mbetet të jetë i pasigurtë duhet të shikohet mundësia e një sistemi...
Më shumë
Tendencat në mobilimin e dhomave të gjumit ndryshojnë në kohë, duke filluar nga klasiket deri në ato më modernet. Në ditët e sotme kjo tendencë bazohet tek thjeshtësia dhe funksionaliteti. Elementët për arredimin e kësaj zone të natës janë të llojeve të ndryshme por më i rëndësishëm është krevati. Rëndësia në përzgjedhjen e duhur të...
Më shumë
Në serinë e ngjyrave që do të dominojnë ambientet e shtëpive në këtë sezon dimri sot po sjellim ngjyrën e vjeshtës. Një ngjyrë e krahësueshme me gjethet e zverdhura të pemëve e cila është ngjitur në pasarelat e stilistëve të njohur por që do të qëndronte shumë bukur edhe në ambientin ku jetojmë. Kjo ngjyrë...
Më shumë
1 2 3